Statistics football
Romanian Soccer  

Matches of the day


Standings



Standings C4 2016-2017

Seria C1 | Seria C2 | Seria C3 | Seria C4 | Seria C5 |

Standings and rounds of C4

  Standings: General Home 2nd leg   Last update
15 October 2018
Ranking in the table Team Matches W D L Goals G.dif. Points
1 Ripensia Timișoara 26 16 7 3 69-30 39 55
2 CSM Şcolar Reşiţa 26 17 3 6 50-19 31 54
3 CSM Lugoj 26 15 6 5 42-27 15 51
4 Cetate Deva 26 16 1 9 43-36 7 49
5 CS Național Sebiș 26 15 2 9 43-30 13 47
6 Industria Galda de Jos 26 13 7 6 41-28 13 46
7 Performanţa Ighiu 26 11 9 6 44-32 12 42
8 Gloria Lunca Teuz Cernei 26 7 7 12 27-37 -10 28
9 ACS Poli Timişoara II 26 8 3 15 40-62 -22 27
10 Pandurii Târgu-Jiu II 26 8 3 15 31-40 -9 27
11 Unirea Apulum Alba-Iulia 26 7 5 14 29-38 -9 26
12 Milenium Giarmata 26 6 6 14 28-47 -19 24
13 UTA Bătrâna Doamnă II 26 5 4 17 22-44 -22 19
14 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 26 5 3 18 21-60 -39 18
*W = Wins; D = Matches ended in a draw; L = Defeats; G.dif = Difference of goals scored and goals conceded.
*There may be a delay of up to two hours from the final of a match to update standings.
Round 1
02.09.2016 Unirea Apulum Alba-Iulia
2 - 2
  Milenium Giarmata  
02.09.2016 Cetate Deva
1 - 3
  Industria Galda de Jos  
02.09.2016 CSM Lugoj
2 - 2
  Performanţa Ighiu  
03.09.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
0 - 2
  ACS Poli Timişoara II  
03.09.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 1
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
03.09.2016 Ripensia Timișoara
0 - 3
  CS Național Sebiș  
20.09.2016 CSM Şcolar Reşiţa
1 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu II  

Round 2
09.09.2016 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 3
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
09.09.2016 ACS Poli Timişoara II
5 - 1
  Cetate Deva  
09.09.2016 Pandurii Târgu-Jiu II
0 - 3
  UTA Bătrâna Doamnă II  
09.09.2016 CS Național Sebiș
1 - 0
  CSM Şcolar Reşiţa  
10.09.2016 Industria Galda de Jos
0 - 1
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
10.09.2016 Performanţa Ighiu
1 - 4
  Ripensia Timișoara  
10.09.2016 Milenium Giarmata
0 - 2
  CSM Lugoj  

Round 3
16.09.2016 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
3 - 0
  Milenium Giarmata  
16.09.2016 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 2
  Industria Galda de Jos  
16.09.2016 Cetate Deva
1 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu II  
17.09.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
4 - 0
  ACS Poli Timişoara II  
17.09.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
1 - 2
  CS Național Sebiș  
17.09.2016 CSM Şcolar Reşiţa
3 - 4
  Performanţa Ighiu  
17.09.2016 Ripensia Timișoara
2 - 2
  CSM Lugoj  

Round 4
23.09.2016 ACS Poli Timişoara II
0 - 0
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
23.09.2016 Pandurii Târgu-Jiu II
1 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
23.09.2016 CS Național Sebiș
6 - 3
  Cetate Deva  
23.09.2016 Performanţa Ighiu
2 - 0
  UTA Bătrâna Doamnă II  
23.09.2016 CSM Lugoj
0 - 2
  CSM Şcolar Reşiţa  
23.09.2016 Milenium Giarmata
0 - 0
  Ripensia Timișoara  
24.09.2016 Industria Galda de Jos
3 - 2
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  

Round 5
30.09.2016 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
2 - 5
  ACS Poli Timişoara II  
30.09.2016 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 2
  Pandurii Târgu-Jiu II  
30.09.2016 Cetate Deva
2 - 1
  Performanţa Ighiu  
01.10.2016 Industria Galda de Jos
3 - 1
  Milenium Giarmata  
01.10.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
1 - 2
  CS Național Sebiș  
01.10.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
0 - 1
  CSM Lugoj  
01.10.2016 CSM Şcolar Reşiţa
1 - 3
  Ripensia Timișoara  

Round 6
07.10.2016 ACS Poli Timişoara II
1 - 2
  Industria Galda de Jos  
07.10.2016 Pandurii Târgu-Jiu II
4 - 0
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
07.10.2016 CS Național Sebiș
0 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
07.10.2016 Performanţa Ighiu
2 - 2
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
07.10.2016 CSM Lugoj
1 - 0
  Cetate Deva  
07.10.2016 Milenium Giarmata
1 - 2
  CSM Şcolar Reşiţa  
08.10.2016 Ripensia Timișoara
4 - 1
  UTA Bătrâna Doamnă II  

Round 7
14.10.2016 Milenium Giarmata
4 - 4
  ACS Poli Timişoara II  
14.10.2016 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
2 - 1
  CS Național Sebiș  
14.10.2016 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 2
  Performanţa Ighiu  
14.10.2016 Cetate Deva
0 - 0
  Ripensia Timișoara  
15.10.2016 Industria Galda de Jos
4 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu II  
15.10.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
1 - 2
  CSM Lugoj  
15.10.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
0 - 3
  CSM Şcolar Reşiţa  

Round 8
21.10.2016 Pandurii Târgu-Jiu II
1 - 2
  ACS Poli Timişoara II  
21.10.2016 CS Național Sebiș
3 - 2
  Industria Galda de Jos  
21.10.2016 CSM Lugoj
2 - 2
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
22.10.2016 Performanţa Ighiu
0 - 1
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
22.10.2016 Ripensia Timișoara
1 - 1
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
22.10.2016 CSM Şcolar Reşiţa
3 - 0
  Cetate Deva  
22.10.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
0 - 2
  Milenium Giarmata  

Round 9
28.10.2016 Milenium Giarmata
2 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu II  
28.10.2016 ACS Poli Timişoara II
0 - 1
  CS Național Sebiș  
28.10.2016 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 1
  Ripensia Timișoara  
29.10.2016 Industria Galda de Jos
0 - 0
  Performanţa Ighiu  
29.10.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
0 - 2
  CSM Şcolar Reşiţa  
29.10.2016 Cetate Deva
1 - 0
  UTA Bătrâna Doamnă II  
30.10.2016 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
1 - 1
  CSM Lugoj  

Round 10
03.11.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
0 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
04.11.2016 CS Național Sebiș
1 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu II  
04.11.2016 CSM Lugoj
1 - 0
  Industria Galda de Jos  
04.11.2016 Cetate Deva
2 - 0
  Milenium Giarmata  
05.11.2016 Performanţa Ighiu
6 - 0
  ACS Poli Timişoara II  
05.11.2016 Ripensia Timișoara
3 - 0
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
05.11.2016 CSM Şcolar Reşiţa
2 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  

Round 11
11.11.2016 Milenium Giarmata
2 - 1
  CS Național Sebiș  
11.11.2016 Pandurii Târgu-Jiu II
4 - 0
  Performanţa Ighiu  
11.11.2016 ACS Poli Timişoara II
3 - 2
  CSM Lugoj  
11.11.2016 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 2
  CSM Şcolar Reşiţa  
11.11.2016 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 0
  UTA Bătrâna Doamnă II  
12.11.2016 Industria Galda de Jos
2 - 2
  Ripensia Timișoara  
12.11.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 4
  Cetate Deva  

Round 12
18.11.2016 CSM Lugoj
3 - 2
  Pandurii Târgu-Jiu II  
18.11.2016 Cetate Deva
3 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
19.11.2016 Performanţa Ighiu
3 - 1
  CS Național Sebiș  
19.11.2016 Ripensia Timișoara
2 - 0
  ACS Poli Timişoara II  
19.11.2016 CSM Şcolar Reşiţa
1 - 1
  Industria Galda de Jos  
19.11.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
1 - 0
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
19.11.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
1 - 0
  Milenium Giarmata  

Round 13
25.11.2016 Milenium Giarmata
3 - 1
  Performanţa Ighiu  
25.11.2016 CS Național Sebiș
2 - 0
  CSM Lugoj  
25.11.2016 Pandurii Târgu-Jiu II
3 - 1
  Ripensia Timișoara  
25.11.2016 ACS Poli Timişoara II
1 - 0
  CSM Şcolar Reşiţa  
25.11.2016 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
2 - 6
  Cetate Deva  
25.11.2016 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 2
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
26.11.2016 Industria Galda de Jos
2 - 2
  UTA Bătrâna Doamnă II  

Round 14
03.03.2017 Milenium Giarmata
0 - 0
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
03.03.2017 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
1 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
03.03.2017 ACS Poli Timişoara II
0 - 2
  UTA Bătrâna Doamnă II  
03.03.2017 Pandurii Târgu-Jiu II
2 - 1
  CSM Şcolar Reşiţa  
03.03.2017 CS Național Sebiș
4 - 3
  Ripensia Timișoara  
04.03.2017 Industria Galda de Jos
1 - 0
  Cetate Deva  
04.03.2017 Performanţa Ighiu
0 - 0
  CSM Lugoj  

Round 15
09.03.2017 UTA Bătrâna Doamnă II
1 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu II  
10.03.2017 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 2
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
10.03.2017 Cetate Deva
2 - 0
  ACS Poli Timişoara II  
10.03.2017 CSM Lugoj
2 - 0
  Milenium Giarmata  
11.03.2017 Gloria Lunca Teuz Cernei
0 - 0
  Industria Galda de Jos  
11.03.2017 CSM Şcolar Reşiţa
3 - 1
  CS Național Sebiș  
11.03.2017 Ripensia Timișoara
2 - 1
  Performanţa Ighiu  

Round 16
17.03.2017 Milenium Giarmata
1 - 1
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
17.03.2017 ACS Poli Timişoara II
1 - 1
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
17.03.2017 Pandurii Târgu-Jiu II
1 - 2
  Cetate Deva  
17.03.2017 CS Național Sebiș
1 - 1
  UTA Bătrâna Doamnă II  
17.03.2017 CSM Lugoj
0 - 0
  Ripensia Timișoara  
18.03.2017 Industria Galda de Jos
1 - 0
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
18.03.2017 Performanţa Ighiu
0 - 0
  CSM Şcolar Reşiţa  

Round 17
24.03.2017 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 2
  Industria Galda de Jos  
24.03.2017 Unirea Apulum Alba-Iulia
5 - 2
  ACS Poli Timişoara II  
24.03.2017 Cetate Deva
1 - 0
  CS Național Sebiș  
25.03.2017 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 2
  Pandurii Târgu-Jiu II  
25.03.2017 UTA Bătrâna Doamnă II
2 - 2
  Performanţa Ighiu  
25.03.2017 CSM Şcolar Reşiţa
3 - 0
  CSM Lugoj  
25.03.2017 Ripensia Timișoara
3 - 2
  Milenium Giarmata  

Round 18
31.03.2017 Milenium Giarmata
1 - 3
  Industria Galda de Jos  
31.03.2017 ACS Poli Timişoara II
2 - 0
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
31.03.2017 Pandurii Târgu-Jiu II
0 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
31.03.2017 CS Național Sebiș
4 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
31.03.2017 CSM Lugoj
2 - 0
  UTA Bătrâna Doamnă II  
01.04.2017 Performanţa Ighiu
1 - 0
  Cetate Deva  
01.04.2017 Ripensia Timișoara
1 - 1
  CSM Şcolar Reşiţa  

Round 19
07.04.2017 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 1
  Pandurii Târgu-Jiu II  
07.04.2017 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 1
  CS Național Sebiș  
07.04.2017 Cetate Deva
3 - 1
  CSM Lugoj  
08.04.2017 Industria Galda de Jos
2 - 0
  ACS Poli Timişoara II  
08.04.2017 Gloria Lunca Teuz Cernei
0 - 1
  Performanţa Ighiu  
08.04.2017 UTA Bătrâna Doamnă II
1 - 4
  Ripensia Timișoara  
08.04.2017 CSM Şcolar Reşiţa
4 - 0
  Milenium Giarmata  

Round 20
15.04.2017 ACS Poli Timişoara II
1 - 2
  Milenium Giarmata  
15.04.2017 Pandurii Târgu-Jiu II
1 - 1
  Industria Galda de Jos  
15.04.2017 CS Național Sebiș
4 - 1
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
15.04.2017 Performanţa Ighiu
2 - 2
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
15.04.2017 CSM Lugoj
1 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
15.04.2017 Ripensia Timișoara
4 - 1
  Cetate Deva  
15.04.2017 CSM Şcolar Reşiţa
1 - 0
  UTA Bătrâna Doamnă II  

Round 21
21.04.2017 ACS Poli Timişoara II
4 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu II  
21.04.2017 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
1 - 1
  Performanţa Ighiu  
21.04.2017 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 2
  CSM Lugoj  
21.04.2017 Cetate Deva
2 - 1
  CSM Şcolar Reşiţa  
21.04.2017 Milenium Giarmata
3 - 1
  UTA Bătrâna Doamnă II  
22.04.2017 Industria Galda de Jos
1 - 0
  CS Național Sebiș  
22.04.2017 Gloria Lunca Teuz Cernei
0 - 4
  Ripensia Timișoara  

Round 22
28.04.2017 Pandurii Târgu-Jiu II
3 - 1
  Milenium Giarmata  
28.04.2017 CS Național Sebiș
1 - 0
  ACS Poli Timişoara II  
28.04.2017 CSM Lugoj
5 - 1
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
29.04.2017 Performanţa Ighiu
2 - 2
  Industria Galda de Jos  
29.04.2017 Ripensia Timișoara
4 - 2
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
29.04.2017 CSM Şcolar Reşiţa
4 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
29.04.2017 UTA Bătrâna Doamnă II
2 - 3
  Cetate Deva  

Round 23
05.05.2017 Pandurii Târgu-Jiu II
1 - 1
  CS Național Sebiș  
05.05.2017 ACS Poli Timişoara II
1 - 5
  Performanţa Ighiu  
05.05.2017 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 6
  Ripensia Timișoara  
05.05.2017 Milenium Giarmata
0 - 2
  Cetate Deva  
06.05.2017 Industria Galda de Jos
0 - 2
  CSM Lugoj  
06.05.2017 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 2
  CSM Şcolar Reşiţa  
06.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 0
  UTA Bătrâna Doamnă II  

Round 24
12.05.2017 CS Național Sebiș
2 - 0
  Milenium Giarmata  
12.05.2017 CSM Lugoj
4 - 1
  ACS Poli Timişoara II  
12.05.2017 Cetate Deva
1 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
13.05.2017 Performanţa Ighiu
1 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu II  
13.05.2017 Ripensia Timișoara
3 - 0
  Industria Galda de Jos  
13.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa
2 - 0
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
13.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II
0 - 2
  Unirea Apulum Alba-Iulia  

Round 25
19.05.2017 CS Național Sebiș
0 - 2
  Performanţa Ighiu  
19.05.2017 Pandurii Târgu-Jiu II
1 - 2
  CSM Lugoj  
19.05.2017 ACS Poli Timişoara II
4 - 8
  Ripensia Timișoara  
19.05.2017 AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic
0 - 2
  UTA Bătrâna Doamnă II  
19.05.2017 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 0
  Cetate Deva  
19.05.2017 Milenium Giarmata
1 - 1
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
20.05.2017 Industria Galda de Jos
0 - 1
  CSM Şcolar Reşiţa  

Round 26
26.05.2017 Performanţa Ighiu
2 - 0
  Milenium Giarmata  
26.05.2017 CSM Lugoj
2 - 0
  CS Național Sebiș  
26.05.2017 Ripensia Timișoara
4 - 0
  Pandurii Târgu-Jiu II  
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa
5 - 1
  ACS Poli Timişoara II  
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II
2 - 4
  Industria Galda de Jos  
26.05.2017 Cetate Deva
2 - 0
  AS Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic  
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cernei
4 - 2
  Unirea Apulum Alba-Iulia  



Gazduit de HostX.ro