Statistics football
Romanian Soccer  

Matches of the day


Standings



Standings C4 2018-2019

Seria C1 | Seria C2 | Seria C3 | Seria C4 | Seria C5 |

Standings and rounds of C4

  Standings: General Home Away 2nd leg   Last update
26 May 2019
Ranking in the table Team Matches W D L Goals G.dif. Points
1 FC Școlar Reșița 30 19 5 6 60-27 33 62
2 Șoimii Lipova 30 18 6 6 70-42 28 60
3 ACS Dumbrăviţa 30 18 4 8 60-43 17 58
4 Metalurgistul Cugir 30 15 8 7 59-46 13 53
5 Gloria Lunca Teuz Cernei 30 17 2 11 56-48 8 53
6 CS Național Sebiș 30 13 11 6 57-44 13 50
7 Crișul Chișineu-Criș 30 13 10 7 55-31 24 49
8 FC Avrig 30 13 4 13 38-43 -5 43
9 FC Hunedoara 30 12 6 12 53-51 2 42
10 Industria Galda de Jos 30 13 2 15 50-43 7 41
11 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 30 12 3 15 57-52 5 39
12 Unirea Apulum Alba-Iulia 30 9 11 10 37-42 -5 38
13 Cetate Deva 30 10 5 15 36-49 -13 35
14 Milenium Giarmata 30 8 5 17 45-64 -19 29
15 CSM Lugoj 30 2 6 22 29-77 -48 12
16 Soda Ocna-Mureș 30 2 4 24 28-88 -60 10
*W = Wins; D = Matches ended in a draw; L = Defeats; G.dif = Difference of goals scored and goals conceded.
*There may be a delay of up to two hours from the final of a match to update standings.
Round 1
24.08.2018 Șoimii Lipova
3 - 1
  CS Național Sebiș  
24.08.2018 ACS Dumbrăviţa
4 - 2
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
24.08.2018 CSM Lugoj
1 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
25.08.2018 Soda Ocna-Mureș
0 - 2
  Cetate Deva  
25.08.2018 Industria Galda de Jos
0 - 1
  FC Avrig  
25.08.2018 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 1
  FC Școlar Reșița  
25.08.2018 Crișul Chișineu-Criș
2 - 2
  Metalurgistul Cugir  
25.08.2018 FC Hunedoara
2 - 0
  Milenium Giarmata  

Round 2
31.08.2018 Cetate Deva
0 - 1
  Milenium Giarmata  
31.08.2018 Unirea Apulum Alba-Iulia
2 - 0
  FC Hunedoara  
31.08.2018 Metalurgistul Cugir
3 - 0
  CSM Lugoj  
31.08.2018 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
2 - 0
  Industria Galda de Jos  
31.08.2018 CS Național Sebiș
1 - 1
  ACS Dumbrăviţa  
01.09.2018 FC Școlar Reșița
2 - 2
  Crișul Chișineu-Criș  
01.09.2018 FC Avrig
2 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
01.09.2018 Soda Ocna-Mureș
1 - 5
  Șoimii Lipova  

Round 3
07.09.2018 Șoimii Lipova
4 - 0
  Cetate Deva  
07.09.2018 ACS Dumbrăviţa
7 - 1
  Soda Ocna-Mureș  
07.09.2018 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 1
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
07.09.2018 CSM Lugoj
0 - 0
  FC Școlar Reșița  
07.09.2018 Milenium Giarmata
1 - 4
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
08.09.2018 Industria Galda de Jos
1 - 2
  CS Național Sebiș  
08.09.2018 Crișul Chișineu-Criș
3 - 1
  FC Avrig  
08.09.2018 FC Hunedoara
3 - 3
  Metalurgistul Cugir  

Round 4
14.09.2018 Cetate Deva
0 - 0
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
14.09.2018 Metalurgistul Cugir
3 - 1
  Milenium Giarmata  
14.09.2018 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
1 - 5
  Crișul Chișineu-Criș  
14.09.2018 CS Național Sebiș
4 - 1
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
14.09.2018 Șoimii Lipova
7 - 2
  ACS Dumbrăviţa  
15.09.2018 FC Școlar Reșița
3 - 1
  FC Hunedoara  
15.09.2018 FC Avrig
3 - 0
  CSM Lugoj  
15.09.2018 Soda Ocna-Mureș
0 - 5
  Industria Galda de Jos  

Round 5
21.09.2018 ACS Dumbrăviţa
2 - 0
  Cetate Deva  
21.09.2018 CSM Lugoj
0 - 2
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
21.09.2018 Milenium Giarmata
2 - 1
  FC Școlar Reșița  
21.09.2018 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 0
  Metalurgistul Cugir  
22.09.2018 Industria Galda de Jos
0 - 3
  Șoimii Lipova  
22.09.2018 Gloria Lunca Teuz Cernei
1 - 0
  Soda Ocna-Mureș  
22.09.2018 Crișul Chișineu-Criș
4 - 0
  CS Național Sebiș  
22.09.2018 FC Hunedoara
3 - 0
  FC Avrig  

Round 6
28.09.2018 Cetate Deva
2 - 3
  Metalurgistul Cugir  
28.09.2018 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
2 - 2
  FC Hunedoara  
28.09.2018 CS Național Sebiș
5 - 1
  CSM Lugoj  
28.09.2018 Șoimii Lipova
4 - 2
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
28.09.2018 ACS Dumbrăviţa
2 - 1
  Industria Galda de Jos  
29.09.2018 FC Avrig
2 - 2
  Milenium Giarmata  
29.09.2018 Soda Ocna-Mureș
0 - 4
  Crișul Chișineu-Criș  
30.09.2018 FC Școlar Reșița
4 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  

Round 7
05.10.2018 CSM Lugoj
1 - 1
  Soda Ocna-Mureș  
05.10.2018 Milenium Giarmata
3 - 2
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
05.10.2018 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 1
  FC Avrig  
05.10.2018 Metalurgistul Cugir
2 - 2
  FC Școlar Reșița  
06.10.2018 Industria Galda de Jos
1 - 0
  Cetate Deva  
06.10.2018 Gloria Lunca Teuz Cernei
0 - 1
  ACS Dumbrăviţa  
06.10.2018 Crișul Chișineu-Criș
0 - 0
  Șoimii Lipova  
06.10.2018 FC Hunedoara
2 - 5
  CS Național Sebiș  

Round 8
12.10.2018 Cetate Deva
2 - 1
  FC Școlar Reșița  
12.10.2018 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
3 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
12.10.2018 CS Național Sebiș
1 - 0
  Milenium Giarmata  
12.10.2018 Șoimii Lipova
1 - 0
  CSM Lugoj  
12.10.2018 ACS Dumbrăviţa
2 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  
13.10.2018 FC Avrig
1 - 3
  Metalurgistul Cugir  
13.10.2018 Soda Ocna-Mureș
1 - 2
  FC Hunedoara  
13.10.2018 Industria Galda de Jos
1 - 2
  Gloria Lunca Teuz Cernei  

Round 9
19.10.2018 CSM Lugoj
1 - 2
  ACS Dumbrăviţa  
19.10.2018 Milenium Giarmata
4 - 1
  Soda Ocna-Mureș  
19.10.2018 Unirea Apulum Alba-Iulia
2 - 2
  CS Național Sebiș  
19.10.2018 Metalurgistul Cugir
4 - 2
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
20.10.2018 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 0
  Cetate Deva  
20.10.2018 Crișul Chișineu-Criș
1 - 0
  Industria Galda de Jos  
20.10.2018 FC Hunedoara
3 - 2
  Șoimii Lipova  
20.10.2018 FC Școlar Reșița
0 - 0
  FC Avrig  

Round 10
26.10.2018 Cetate Deva
2 - 1
  FC Avrig  
26.10.2018 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
0 - 1
  FC Școlar Reșița  
26.10.2018 CS Național Sebiș
2 - 1
  Metalurgistul Cugir  
26.10.2018 Șoimii Lipova
4 - 1
  Milenium Giarmata  
26.10.2018 ACS Dumbrăviţa
1 - 3
  FC Hunedoara  
27.10.2018 Soda Ocna-Mureș
1 - 3
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
27.10.2018 Industria Galda de Jos
5 - 1
  CSM Lugoj  
27.10.2018 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  

Round 11
02.11.2018 CSM Lugoj
0 - 4
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
02.11.2018 Milenium Giarmata
1 - 1
  ACS Dumbrăviţa  
02.11.2018 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 1
  Șoimii Lipova  
02.11.2018 Metalurgistul Cugir
2 - 0
  Soda Ocna-Mureș  
03.11.2018 Crișul Chișineu-Criș
2 - 1
  Cetate Deva  
03.11.2018 FC Hunedoara
0 - 1
  Industria Galda de Jos  
03.11.2018 FC Școlar Reșița
0 - 0
  CS Național Sebiș  
03.11.2018 FC Avrig
1 - 0
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  

Round 12
09.11.2018 Cetate Deva
0 - 1
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
09.11.2018 CS Național Sebiș
0 - 0
  FC Avrig  
09.11.2018 Șoimii Lipova
1 - 0
  Metalurgistul Cugir  
09.11.2018 ACS Dumbrăviţa
2 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
10.11.2018 Soda Ocna-Mureș
0 - 5
  FC Școlar Reșița  
10.11.2018 Industria Galda de Jos
2 - 0
  Milenium Giarmata  
10.11.2018 Gloria Lunca Teuz Cernei
3 - 1
  FC Hunedoara  
10.11.2018 Crișul Chișineu-Criș
4 - 2
  CSM Lugoj  

Round 13
16.11.2018 CSM Lugoj
1 - 2
  Cetate Deva  
16.11.2018 Milenium Giarmata
1 - 2
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
16.11.2018 Unirea Apulum Alba-Iulia
2 - 0
  Industria Galda de Jos  
16.11.2018 Metalurgistul Cugir
2 - 1
  ACS Dumbrăviţa  
16.11.2018 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
0 - 1
  CS Național Sebiș  
17.11.2018 FC Hunedoara
1 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  
17.11.2018 FC Școlar Reșița
2 - 0
  Șoimii Lipova  
17.11.2018 FC Avrig
5 - 2
  Soda Ocna-Mureș  

Round 14
23.11.2018 Cetate Deva
4 - 2
  CS Național Sebiș  
23.11.2018 Șoimii Lipova
1 - 2
  FC Avrig  
23.11.2018 ACS Dumbrăviţa
1 - 2
  FC Școlar Reșița  
23.11.2018 CSM Lugoj
2 - 1
  FC Hunedoara  
24.11.2018 Soda Ocna-Mureș
1 - 5
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
24.11.2018 Industria Galda de Jos
1 - 3
  Metalurgistul Cugir  
24.11.2018 Gloria Lunca Teuz Cernei
2 - 2
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
24.11.2018 Crișul Chișineu-Criș
2 - 1
  Milenium Giarmata  

Round 15
29.11.2018 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  
30.11.2018 FC Hunedoara
1 - 1
  Cetate Deva  
30.11.2018 Milenium Giarmata
4 - 0
  CSM Lugoj  
30.11.2018 Metalurgistul Cugir
2 - 3
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
30.11.2018 FC Școlar Reșița
3 - 1
  Industria Galda de Jos  
30.11.2018 FC Avrig
0 - 1
  ACS Dumbrăviţa  
30.11.2018 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
1 - 3
  Șoimii Lipova  
30.11.2018 CS Național Sebiș
2 - 1
  Soda Ocna-Mureș  

Round 16
01.03.2019 Cetate Deva
2 - 2
  Soda Ocna-Mureș  
01.03.2019 CS Național Sebiș
3 - 3
  Șoimii Lipova  
01.03.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
4 - 1
  ACS Dumbrăviţa  
01.03.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
3 - 1
  CSM Lugoj  
01.03.2019 Milenium Giarmata
1 - 1
  FC Hunedoara  
02.03.2019 FC Avrig
3 - 2
  Industria Galda de Jos  
02.03.2019 FC Școlar Reșița
5 - 1
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
02.03.2019 Metalurgistul Cugir
1 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  

Round 17
08.03.2019 Milenium Giarmata
1 - 0
  Cetate Deva  
08.03.2019 CSM Lugoj
1 - 2
  Metalurgistul Cugir  
08.03.2019 ACS Dumbrăviţa
1 - 0
  CS Național Sebiș  
08.03.2019 Șoimii Lipova
4 - 3
  Soda Ocna-Mureș  
09.03.2019 FC Hunedoara
3 - 0
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
09.03.2019 Crișul Chișineu-Criș
1 - 2
  FC Școlar Reșița  
09.03.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei
3 - 0
  FC Avrig  
09.03.2019 Industria Galda de Jos
3 - 0
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  

Round 18
15.03.2019 Cetate Deva
2 - 2
  Șoimii Lipova  
15.03.2019 CS Național Sebiș
1 - 2
  Industria Galda de Jos  
15.03.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
4 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
15.03.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 1
  Milenium Giarmata  
16.03.2019 Soda Ocna-Mureș
2 - 3
  ACS Dumbrăviţa  
16.03.2019 FC Avrig
2 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  
16.03.2019 FC Școlar Reșița
3 - 1
  CSM Lugoj  
16.03.2019 Metalurgistul Cugir
3 - 1
  FC Hunedoara  

Round 19
22.03.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 0
  Cetate Deva  
22.03.2019 Milenium Giarmata
2 - 3
  Metalurgistul Cugir  
22.03.2019 CSM Lugoj
0 - 1
  FC Avrig  
22.03.2019 ACS Dumbrăviţa
2 - 1
  Șoimii Lipova  
22.03.2019 FC Hunedoara
2 - 1
  FC Școlar Reșița  
23.03.2019 Crișul Chișineu-Criș
1 - 0
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
23.03.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei
3 - 1
  CS Național Sebiș  
23.03.2019 Industria Galda de Jos
4 - 1
  Soda Ocna-Mureș  

Round 20
29.03.2019 Cetate Deva
1 - 0
  ACS Dumbrăviţa  
29.03.2019 Șoimii Lipova
4 - 2
  Industria Galda de Jos  
29.03.2019 CS Național Sebiș
1 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  
29.03.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
4 - 2
  CSM Lugoj  
30.03.2019 Soda Ocna-Mureș
1 - 3
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
30.03.2019 FC Avrig
1 - 0
  FC Hunedoara  
30.03.2019 FC Școlar Reșița
2 - 1
  Milenium Giarmata  
30.03.2019 Metalurgistul Cugir
2 - 0
  Unirea Apulum Alba-Iulia  

Round 21
05.04.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
0 - 3
  FC Școlar Reșița  
05.04.2019 Milenium Giarmata
2 - 1
  FC Avrig  
05.04.2019 CSM Lugoj
0 - 0
  CS Național Sebiș  
06.04.2019 Metalurgistul Cugir
2 - 3
  Cetate Deva  
06.04.2019 FC Hunedoara
2 - 3
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
06.04.2019 Crișul Chișineu-Criș
5 - 0
  Soda Ocna-Mureș  
06.04.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei
5 - 1
  Șoimii Lipova  
06.04.2019 Industria Galda de Jos
1 - 2
  ACS Dumbrăviţa  

Round 22
09.04.2019 Șoimii Lipova
1 - 0
  Crișul Chișineu-Criș  
09.04.2019 Soda Ocna-Mureș
1 - 0
  CSM Lugoj  
09.04.2019 CS Național Sebiș
3 - 3
  FC Hunedoara  
09.04.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
2 - 0
  Milenium Giarmata  
09.04.2019 FC Avrig
0 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
10.04.2019 Cetate Deva
1 - 1
  Industria Galda de Jos  
10.04.2019 ACS Dumbrăviţa
2 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
10.04.2019 FC Școlar Reșița
2 - 0
  Metalurgistul Cugir  

Round 23
12.04.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
2 - 2
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
12.04.2019 Milenium Giarmata
3 - 3
  CS Național Sebiș  
12.04.2019 CSM Lugoj
2 - 2
  Șoimii Lipova  
13.04.2019 FC Școlar Reșița
3 - 1
  Cetate Deva  
13.04.2019 Metalurgistul Cugir
3 - 0
  FC Avrig  
13.04.2019 FC Hunedoara
0 - 2
  Soda Ocna-Mureș  
13.04.2019 Crișul Chișineu-Criș
1 - 1
  ACS Dumbrăviţa  
13.04.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei
0 - 3
  Industria Galda de Jos  

Round 24
19.04.2019 Cetate Deva
1 - 0
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
19.04.2019 ACS Dumbrăviţa
3 - 3
  CSM Lugoj  
19.04.2019 Șoimii Lipova
4 - 1
  FC Hunedoara  
19.04.2019 CS Național Sebiș
3 - 0
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
19.04.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
6 - 1
  Metalurgistul Cugir  
20.04.2019 Industria Galda de Jos
1 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  
20.04.2019 Soda Ocna-Mureș
0 - 1
  Milenium Giarmata  
20.04.2019 FC Avrig
0 - 1
  FC Școlar Reșița  

Round 25
26.04.2019 FC Avrig
4 - 2
  Cetate Deva  
26.04.2019 FC Școlar Reșița
4 - 3
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
26.04.2019 Metalurgistul Cugir
2 - 2
  CS Național Sebiș  
26.04.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
2 - 0
  Soda Ocna-Mureș  
26.04.2019 Milenium Giarmata
2 - 3
  Șoimii Lipova  
26.04.2019 FC Hunedoara
2 - 1
  ACS Dumbrăviţa  
26.04.2019 CSM Lugoj
2 - 5
  Industria Galda de Jos  
26.04.2019 Crișul Chișineu-Criș
2 - 1
  Gloria Lunca Teuz Cernei  

Round 26
03.05.2019 Cetate Deva
1 - 0
  Crișul Chișineu-Criș  
03.05.2019 ACS Dumbrăviţa
4 - 2
  Milenium Giarmata  
03.05.2019 Șoimii Lipova
1 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
03.05.2019 CS Național Sebiș
2 - 1
  FC Școlar Reșița  
03.05.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
0 - 2
  FC Avrig  
04.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei
3 - 1
  CSM Lugoj  
04.05.2019 Industria Galda de Jos
0 - 2
  FC Hunedoara  
04.05.2019 Soda Ocna-Mureș
2 - 3
  Metalurgistul Cugir  

Round 27
07.05.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
2 - 0
  Cetate Deva  
07.05.2019 FC Avrig
0 - 1
  CS Național Sebiș  
07.05.2019 FC Școlar Reșița
2 - 0
  Soda Ocna-Mureș  
07.05.2019 Metalurgistul Cugir
1 - 1
  Șoimii Lipova  
07.05.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
1 - 3
  ACS Dumbrăviţa  
07.05.2019 CSM Lugoj
0 - 1
  Crișul Chișineu-Criș  
08.05.2019 Milenium Giarmata
1 - 3
  Industria Galda de Jos  
08.05.2019 FC Hunedoara
1 - 2
  Gloria Lunca Teuz Cernei  

Round 28
10.05.2019 Cetate Deva
3 - 1
  CSM Lugoj  
10.05.2019 ACS Dumbrăviţa
2 - 0
  Metalurgistul Cugir  
10.05.2019 Șoimii Lipova
0 - 2
  FC Școlar Reșița  
10.05.2019 CS Național Sebiș
3 - 1
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
11.05.2019 Crișul Chișineu-Criș
1 - 2
  FC Hunedoara  
11.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei
5 - 2
  Milenium Giarmata  
11.05.2019 Industria Galda de Jos
2 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
11.05.2019 Soda Ocna-Mureș
1 - 3
  FC Avrig  

Round 29
17.05.2019 CS Național Sebiș
5 - 2
  Cetate Deva  
17.05.2019 CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
2 - 2
  Soda Ocna-Mureș  
17.05.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
2 - 1
  Gloria Lunca Teuz Cernei  
17.05.2019 Milenium Giarmata
1 - 5
  Crișul Chișineu-Criș  
18.05.2019 FC Avrig
1 - 3
  Șoimii Lipova  
18.05.2019 FC Școlar Reșița
2 - 0
  ACS Dumbrăviţa  
18.05.2019 Metalurgistul Cugir
2 - 1
  Industria Galda de Jos  
18.05.2019 FC Hunedoara
5 - 1
  CSM Lugoj  

Round 30
24.05.2018 CSM Lugoj
4 - 3
  Milenium Giarmata  
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa
5 - 0
  FC Avrig  
25.05.2019 Cetate Deva
1 - 3
  FC Hunedoara  
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș
1 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei
1 - 1
  Metalurgistul Cugir  
25.05.2019 Industria Galda de Jos
1 - 0
  FC Școlar Reșița  
25.05.2019 Șoimii Lipova
1 - 0
  CSC Ghiroda şi Giarmata Vii  
25.05.2019 Soda Ocna-Mureș
1 - 1
  CS Național Sebiș  



Gazduit de HostX.ro