Statistics football
Romanian Soccer  

Matches of the day


Standings



Standings C5 2019-2020

Seria C1 | Seria C2 | Seria C3 | Seria C4 | Seria C5 |

Standings and rounds of C5

  Standings: General Home Away   Last update
15 September 2019
Ranking in the table Team Matches W D L Goals G.dif. Points
1 ACS Comuna Recea 4 3 1 0 15-7 8 10
2 Luceafărul Oradea 4 3 0 1 12-8 4 9
3 Viitorul Şelimbăr 4 2 2 0 6-3 3 8
4 CFR 1907 Cluj II 4 2 1 1 7-5 2 7
5 Arieșul Turda 4 2 1 1 4-3 1 7
6 Unirea Apulum Alba-Iulia 4 2 0 2 8-3 5 6
7 Minaur Baia Mare 4 1 2 1 4-4 0 5
8 Metalurgistul Cugir 4 1 2 1 3-3 0 5
9 Avântul Reghin 4 1 2 1 4-5 -1 5
10 AFC Odorheiu-Secuiesc 4 0 4 0 6-6 0 4
11 SCM Zalău 4 1 1 2 5-6 -1 4
12 Unirea Dej 4 1 1 2 2-3 -1 4
13 Sănătatea Cluj 4 1 1 2 5-7 -2 4
14 CS Sânmartin 4 1 1 2 9-12 -3 4
15 Gloria Bistrița 4 1 1 2 1-6 -5 4
16 Industria Galda de Jos 4 0 0 4 2-12 -10 0
*W = Wins; D = Matches ended in a draw; L = Defeats; G.dif = Difference of goals scored and goals conceded.
*There may be a delay of up to two hours from the final of a match to update standings.
Round 1
23.08.2019 Viitorul Şelimbăr
2 - 1
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
23.08.2019 Avântul Reghin
1 - 1
  AFC Odorheiu-Secuiesc  
23.08.2019 CS Sânmartin
3 - 6
  Luceafărul Oradea  
23.08.2019 CFR 1907 Cluj II
2 - 0
  Industria Galda de Jos  
23.08.2019 Arieșul Turda
2 - 1
  Minaur Baia Mare  
24.08.2019 SCM Zalău
0 - 2
  Unirea Dej  
24.08.2019 Gloria Bistrița
0 - 2
  Sănătatea Cluj  
24.08.2019 ACS Comuna Recea
2 - 1
  Metalurgistul Cugir  

Round 2
30.08.2019 Unirea Dej
0 - 0
  Metalurgistul Cugir  
30.08.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
3 - 3
  CS Sânmartin  
30.08.2019 Sănătatea Cluj
1 - 1
  Avântul Reghin  
31.08.2019 Minaur Baia Mare
1 - 1
  ACS Comuna Recea  
31.08.2019 Industria Galda de Jos
0 - 1
  Arieșul Turda  
31.08.2019 Luceafărul Oradea
2 - 1
  CFR 1907 Cluj II  
31.08.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
4 - 0
  Gloria Bistrița  
31.08.2019 SCM Zalău
2 - 2
  Viitorul Şelimbăr  

Round 3
06.09.2019 Viitorul Şelimbăr
2 - 0
  Unirea Dej  
06.09.2019 Avântul Reghin
1 - 0
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
06.09.2019 CS Sânmartin
3 - 0
  Sănătatea Cluj  
06.09.2019 CFR 1907 Cluj II
1 - 1
  AFC Odorheiu-Secuiesc  
06.09.2019 Arieșul Turda
0 - 1
  Luceafărul Oradea  
07.09.2019 Gloria Bistrița
1 - 0
  SCM Zalău  
07.09.2019 ACS Comuna Recea
8 - 2
  Industria Galda de Jos  
07.09.2019 Metalurgistul Cugir
1 - 1
  Minaur Baia Mare  

Round 4
13.09.2019 Unirea Dej
0 - 1
  Minaur Baia Mare  
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
1 - 1
  Arieșul Turda  
13.09.2019 Sănătatea Cluj
2 - 3
  CFR 1907 Cluj II  
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr
0 - 0
  Gloria Bistrița  
14.09.2019 Industria Galda de Jos
0 - 1
  Metalurgistul Cugir  
14.09.2019 Luceafărul Oradea
3 - 4
  ACS Comuna Recea  
14.09.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
3 - 0
  CS Sânmartin  
14.09.2019 SCM Zalău
3 - 1
  Avântul Reghin  

Round 5
21.09.2019 Gloria Bistrița
12:00 GMT
  Unirea Dej  
21.09.2019 Avântul Reghin
12:00 GMT
  Viitorul Şelimbăr  
21.09.2019 CS Sânmartin
12:00 GMT
  SCM Zalău  
21.09.2019 CFR 1907 Cluj II
12:00 GMT
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
21.09.2019 Arieșul Turda
12:00 GMT
  Sănătatea Cluj  
21.09.2019 ACS Comuna Recea
12:00 GMT
  AFC Odorheiu-Secuiesc  
21.09.2019 Metalurgistul Cugir
12:00 GMT
  Luceafărul Oradea  
21.09.2019 Minaur Baia Mare
12:00 GMT
  Industria Galda de Jos  

Round 6
28.09.2019 Unirea Dej
12:00 GMT
  Industria Galda de Jos  
28.09.2019 Luceafărul Oradea
12:00 GMT
  Minaur Baia Mare  
28.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
12:00 GMT
  Metalurgistul Cugir  
28.09.2019 Sănătatea Cluj
12:00 GMT
  ACS Comuna Recea  
28.09.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
12:00 GMT
  Arieșul Turda  
28.09.2019 SCM Zalău
12:00 GMT
  CFR 1907 Cluj II  
28.09.2019 Viitorul Şelimbăr
12:00 GMT
  CS Sânmartin  
28.09.2019 Gloria Bistrița
12:00 GMT
  Avântul Reghin  

Round 7
05.10.2019 Avântul Reghin
10:00 GMT
  Unirea Dej  
05.10.2019 CS Sânmartin
10:00 GMT
  Gloria Bistrița  
05.10.2019 CFR 1907 Cluj II
10:00 GMT
  Viitorul Şelimbăr  
05.10.2019 Arieșul Turda
10:00 GMT
  SCM Zalău  
05.10.2019 ACS Comuna Recea
10:00 GMT
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
05.10.2019 Metalurgistul Cugir
10:00 GMT
  Sănătatea Cluj  
05.10.2019 Minaur Baia Mare
10:00 GMT
  AFC Odorheiu-Secuiesc  
05.10.2019 Industria Galda de Jos
10:00 GMT
  Luceafărul Oradea  

Round 8
12.10.2019 Unirea Dej
10:00 GMT
  Luceafărul Oradea  
12.10.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
10:00 GMT
  Industria Galda de Jos  
12.10.2019 Sănătatea Cluj
10:00 GMT
  Minaur Baia Mare  
12.10.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
10:00 GMT
  Metalurgistul Cugir  
12.10.2019 SCM Zalău
10:00 GMT
  ACS Comuna Recea  
12.10.2019 Viitorul Şelimbăr
10:00 GMT
  Arieșul Turda  
12.10.2019 Gloria Bistrița
10:00 GMT
  CFR 1907 Cluj II  
12.10.2019 Avântul Reghin
10:00 GMT
  CS Sânmartin  

Round 9
19.10.2019 CS Sânmartin
10:00 GMT
  Unirea Dej  
19.10.2019 CFR 1907 Cluj II
10:00 GMT
  Avântul Reghin  
19.10.2019 Arieșul Turda
10:00 GMT
  Gloria Bistrița  
19.10.2019 ACS Comuna Recea
10:00 GMT
  Viitorul Şelimbăr  
19.10.2019 Metalurgistul Cugir
10:00 GMT
  SCM Zalău  
19.10.2019 Minaur Baia Mare
10:00 GMT
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
19.10.2019 Industria Galda de Jos
10:00 GMT
  Sănătatea Cluj  
19.10.2019 Luceafărul Oradea
10:00 GMT
  AFC Odorheiu-Secuiesc  

Round 10
26.10.2019 Unirea Dej
10:00 GMT
  AFC Odorheiu-Secuiesc  
26.10.2019 Sănătatea Cluj
10:00 GMT
  Luceafărul Oradea  
26.10.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
10:00 GMT
  Industria Galda de Jos  
26.10.2019 SCM Zalău
10:00 GMT
  Minaur Baia Mare  
26.10.2019 Viitorul Şelimbăr
10:00 GMT
  Metalurgistul Cugir  
26.10.2019 Gloria Bistrița
10:00 GMT
  ACS Comuna Recea  
26.10.2019 Avântul Reghin
10:00 GMT
  Arieșul Turda  
26.10.2019 CS Sânmartin
10:00 GMT
  CFR 1907 Cluj II  

Round 11
02.11.2019 CFR 1907 Cluj II
09:00 GMT
  Unirea Dej  
02.11.2019 Arieșul Turda
09:00 GMT
  CS Sânmartin  
02.11.2019 ACS Comuna Recea
09:00 GMT
  Avântul Reghin  
02.11.2019 Metalurgistul Cugir
09:00 GMT
  Gloria Bistrița  
02.11.2019 Minaur Baia Mare
09:00 GMT
  Viitorul Şelimbăr  
02.11.2019 Industria Galda de Jos
09:00 GMT
  SCM Zalău  
02.11.2019 Luceafărul Oradea
09:00 GMT
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
02.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
09:00 GMT
  Sănătatea Cluj  

Round 12
09.11.2019 Unirea Dej
09:00 GMT
  Sănătatea Cluj  
09.11.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
09:00 GMT
  AFC Odorheiu-Secuiesc  
09.11.2019 SCM Zalău
09:00 GMT
  Luceafărul Oradea  
09.11.2019 Viitorul Şelimbăr
09:00 GMT
  Industria Galda de Jos  
09.11.2019 Gloria Bistrița
09:00 GMT
  Minaur Baia Mare  
09.11.2019 Avântul Reghin
09:00 GMT
  Metalurgistul Cugir  
09.11.2019 CS Sânmartin
09:00 GMT
  ACS Comuna Recea  
09.11.2019 CFR 1907 Cluj II
09:00 GMT
  Arieșul Turda  

Round 13
16.11.2019 Arieșul Turda
09:00 GMT
  Unirea Dej  
16.11.2019 ACS Comuna Recea
09:00 GMT
  CFR 1907 Cluj II  
16.11.2019 Metalurgistul Cugir
09:00 GMT
  CS Sânmartin  
16.11.2019 Minaur Baia Mare
09:00 GMT
  Avântul Reghin  
16.11.2019 Industria Galda de Jos
09:00 GMT
  Gloria Bistrița  
16.11.2019 Luceafărul Oradea
09:00 GMT
  Viitorul Şelimbăr  
16.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
09:00 GMT
  SCM Zalău  
16.11.2019 Sănătatea Cluj
09:00 GMT
  Unirea Apulum Alba-Iulia  

Round 14
23.11.2019 Unirea Dej
09:00 GMT
  Unirea Apulum Alba-Iulia  
23.11.2019 SCM Zalău
09:00 GMT
  Sănătatea Cluj  
23.11.2019 Viitorul Şelimbăr
09:00 GMT
  AFC Odorheiu-Secuiesc  
23.11.2019 Gloria Bistrița
09:00 GMT
  Luceafărul Oradea  
23.11.2019 Avântul Reghin
09:00 GMT
  Industria Galda de Jos  
23.11.2019 CS Sânmartin
09:00 GMT
  Minaur Baia Mare  
23.11.2019 CFR 1907 Cluj II
09:00 GMT
  Metalurgistul Cugir  
23.11.2019 Arieșul Turda
09:00 GMT
  ACS Comuna Recea  

Round 15
30.11.2019 ACS Comuna Recea
09:00 GMT
  Unirea Dej  
30.11.2019 Metalurgistul Cugir
09:00 GMT
  Arieșul Turda  
30.11.2019 Minaur Baia Mare
09:00 GMT
  CFR 1907 Cluj II  
30.11.2019 Industria Galda de Jos
09:00 GMT
  CS Sânmartin  
30.11.2019 Luceafărul Oradea
09:00 GMT
  Avântul Reghin  
30.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc
09:00 GMT
  Gloria Bistrița  
30.11.2019 Sănătatea Cluj
09:00 GMT
  Viitorul Şelimbăr  
30.11.2019 Unirea Apulum Alba-Iulia
09:00 GMT
  SCM Zalău  



Gazduit de HostX.ro